Všetko vybavíte pod jednou strechou

Tradičný spôsob vykurovania

 

K vykurovaniu obytných a iných priestorov sa spravidla používajú lokálne zdroje tepla, môžu to byť klasické kachle na pevné palivá, krby, telesá ústredného kúrenia, elektrické radiátory rôznych druhov a typov, ale aj plošné zdroje tepla, napr. vykurovacie telesá integrované v podlahe. Priestor je v týchto prípadoch vyhrievaný pomerne zložitým a pritom nie príliš účinným procesom tak, ako je znázornené na následujúcom obrázku.

                                          
Vykurovacie teleso pri stene vľavo ohrieva vzduch, ktorý stúpa k stropu. Po ceste tento teplý vzduch ohrieva steny a predmety v miestnosti, ochladzuje sa a pomaly klesá k podlahe. Vzniká tak cirkulácia vzduchu, ktorá víri jemný prach a rozloženie teplôt v miestnosti je veľmi nepravidelné. Pri podlahe je najchladnejšie a tak buď máme chladné nohy a / alebo zakúrime intenzívnejšie. Následkom toho ale tiež zákonite stúpa teplota pri strope - teda tam, kde to je najmenej treba. Pretože straty tepla a teda aj nákladov na vykurovanie zvyšujúcou teplotou neúmerne rastú, rastie aj náš účet za energiu.

Tento proces je málo účinný a zdĺhavý a spôsobuje nezdravé zvirovanie jemných čiastočiek prachu, ktoré sú prítomné aj v tom najčistejšom priestore. Dosahovaná účinnosť je spravidla len 50 – 60%.

 

Infračervené žiarenie

Slnko a oheň sú prirodzenými zdrojmi dlhovlnného tepelného žiarenia – infračerveného žiarenia. Toto žiarenie je pre živý svet - pre človeka, zvieratá aj rastliny blahodárne. Naše telo je schopné toto žiarenie prijímať priamo, každý z nás to zo skúsenosti pozná. Aj v zime je možné obnažené telo na slnečnom mieste chránenom pred vetrom opaľovať, slnko nás nielen opaľuje ale predovšetkým príjemne hreje. Až v okamihu, keď sa slnko schová, pociťujeme ako je chladno!

 

                    
Vykurovacie teleso infraNOMIC vyžaruje infračervené žiarenie, ktoré ohrieva rovnomerne steny, podlahu, strop, predmety a osoby v miestnosti. Steny, podlaha a strop potom ohrievajú okolitý vzduch, ktorý sa preto prehrieva veľmi rovnomerne. Nevzniká prúdenie vzduchu, rovnomerné rozloženie teploty je veľmi príjemné a naviac sa tak zamedzuje zbytočným stratám tepla. Tajným tipom je montáž elementov infraNOMIC na strope, kedy infračervené žiarenie prichádza podobne ako od nášho slniečka zhora a vyvoláva hrejivý pocit pohody a tepla ako na preslnenej lúke v lete.

Vykurovacie elementy infraNOMIC premieňajú elektrický prúd s prakticky 100% účinnosťou na infračervené žiarenie, ktoré predávajú do okolitého prostredia. Vykurovanie infračerveným žiarením nemá konkurenciu!

© 2012 Všetky práva vyhradené.

Vytvorené službou Webnode