Všetko vybavíte pod jednou strechou

Uchovávanie hodnôt- prečo zlato

11.09.2018 11:48

Každý deň vnímame v bežnej praxi ako papierové peniaze strácajú hodnotu každým dňom, nehovoriac každým rokom. Neustále navyšovanie papierových peňazí novou a novou tlačou v ECB sa vytvára čoraz väčšia inflácia. Navyšovaním peňazí sa znižuje rapídne aj krytie papierových peňazí.

Zlato ako platidlo je používané už tisícročia. Už veľa generácií ľudí sa presvedčilo, že zlato si na rozdiel od papierových peňazí dokázalo po všetky generácie uchovať svoju hodnotu. 

Objem novo vyťaženého množstva zlata na trhu sa nemôže zväčšovať tak rýchlo, ako rýchlo sa tlačia nové peniaze. Tiež z týchto dôvodov cena zlata významne rastie a v posledných rokoch prináša všetkým majiteľom radosť. Za posledných 8 rokov je nárast hodnoty zlata viac ako 300 %. Z dôvodu tlačenia veľkého množstva nových peňazí sa tento trend zrejme nezmení. Zlato nie je dnes ani zďaleka len pre bohatých klientov, ale je dostupné úplne pre všetkých. Ponúkame výhodné individuálne ceny pre veľkých investorov, ale zaistíme zlato za veľmi výhodnú cenu aj sporiacim klientom formou splátok bez ohľadu na množstvo nakupovaného zlata. Investičné zlato je zo zákona oslobodené od DPH.

 

 

 

Množstvo zlata na trhu sa nemôže zvyšovať tak rýchlo, ako sa tlačia peniaze, čo vedie k oslabeniu dolára. Netvrdím, že dolár ide ku dnu, ale keď sa tlačia akékoľvek nové peniaze, vždy stratia kúpnu silu. Preto kupujte pravidelne zlato.

Marc Faber, významný švajčiarsky investor
Hospodářské noviny, 5. 3. 2010
 
 


 

Zlato si dokáže na rozdiel od papierových peňazí dlhodobo udržať svoju hodnotu.

5 DÔVODOV, PREČO SI KÚPIŤ ZLATO:

BEZPEČNOSŤ A ISTOTA Už tisícročia je zlato jedným z najspoľahlivejších spôsobov uchovania hodnoty. Vo všetkých 194 krajinách sveta je zlato uznávané ako univerzálna mena. Štáty aj národné banky si zlato zvolili ako úradnú rezervu. NEZÁVISLOSŤ Hodnota vzácnych kovov je nezávislá na vládach jednotlivých krajín a tiež ich menách, produktivite a ďalších lokálnych ekonomických a politických faktoroch. STABILITA Aj keď cena vzácnych kovov môže krátkodobo kolísať, ich hodnota zostáva bez ohľadu na roky rastu alebo obdobia krízy dlhodobo stabilná. OCHRANA PROTI INFLÁCII Množstvo zlata na trhu nie je možné zvyšovať tak rýchlo, ako sa tlačia peniaze. Čím viac peňazí je na trhu, tým viac klesá ich hodnota. Aj preto zlato už 10 rokov po sebe prinieslo svojim majiteľom významné zhodnotenie. DOSTUPNOSŤ A LIKVIDITA Zlato je možné kedykoľvek zmeniť opäť na peniaze a to 24 hodín denne kdekoľvek na svete. Výhodou držania menších tehličiek je možnosť predať zlato po častiach.
 

ZLATO JE ISTOTA

Investovanie do zlata je veľmi bezpečný a konzervatívny spôsob uloženia majetku. Je to poistka, ktorá Vaše bohatstvo spoľahlivo ochráni v neistej dobe, v časoch finančnej alebo hospodárskej krízy. Nákupom zlata sa môžete kvalitne ochrániť pred infláciou, zabezpečiť sa pre budúcnosť alebo bezpečne uchovať rodinný majetok pre budúce generácie. Všetky krajiny sveta uznávajú zlato ako medzinárodnú menu a majú zlato zvolené ako úradnú rezervu. Vzhľadom k tomu, že všetky štáty sveta sa usilujú svoje zásoby zlata i naďalej zväčšovať, nebude to zlým rozhodnutím ani pre Vás.

 

ZDROJ INTERNET A HOSPODÁRSKE NOVINY

© 2012 Všetky práva vyhradené.

Vytvorené službou Webnode