Viete čo chcete robiť ? Máte svoj cieľ ? Máte víziu ? 

V dnešnej dobe sa čoraz viac stretávam s názorom : Ja chcem poriadnu prácu?  Ja chcem mať fix? Ja nechcem robiť MLM , finančného poradcu a podobne.

Ludia si veľmi vyberajú a pritom sami nevedia čo chcú robiť . Nemajú svoj cieľ, víziu a pohľad čo chcú v budúcnosti dosiahnuť, kde sa chcú ocitnúť a nachádzať. 

Ludia ani sami nevedia, čo znamená ktorá koľvek práca? Neviedia definovať prácu. Mýlia si pojmy , nevedia a nevidia rozdiel. 

Napríklad každý druhý človek nevie rozdiel a definíciu MLM (Multi Level Marketing) a pyramída , ale pritom, keď príde na pohovor tak hneď prvá jeho vec to je nanič to je pyramída a pritom ani nevie o čo sa jedná. Odpoveď na moju otazku či vie rozdiel medzi MLM a pyramídou tak povie VEĽKÉ NIE NIE NEVIEM !!!

 

Pokiaľ sa chcete dozvedieť ako to teda je akú prácu nám dnešný systém ponúka a rozdiel medzi ponukami tak sa v kľude začítajte do ďalľích kapitol mojich blogov.

 

Prajem Vám dobré čítanie, vnímanie a po každom blogu si dajte min. 15 minút pauzu a zamyslite sa nad dannou témou.

 

VÍZIE A CIELE

Čo to znamená :

Každý z nás keď chce niečo vykonávať a niekam sa vo svojom živote dostať musí mať v prvom rade svoje vlastné vízie a ciele. 

Ja tak isto som už od detstva mal svoje ciele a vízie. Neveríte ?? Zamyslite sa sa sami nad sebou ako ste fungovali ako dieťa , čo Vám rodičia spomínali, keď ste vyrástli? Nebolo to náhodou takéto? Keď si bol malý tak si chcel byť a začali : požiarnik, vojak, policajt, lekár, doktor, podnikateľ a niektorí možno aj politik. 

Presne o tom to je už od detstva každý z nás má svoje vízie a ciele a ako dorastá tak sa napĺňajú a realizujú. Začínajú základnou školou, strednou školou , vysokou školou a pokračujú školeniami a nakoniec sa každý rozhodne a zvolí si na základe svojich cielov a svojej vízie povolanie. Niekto to pochopí hneď a stane sa lídrom čiže podnikateľom a niekto sa stane zamestnancom a tým bude lídrovi ( podnikateľovi ) pomáhať realizovať jeho cieľ a víziu. 

 

Preto doporučujem každemu si určiť svoje vízie a ciele. Ďajte si ich na paier a majte ich na viditeľnom mieste. 

Ako správne spraviť svoju víziu a cieľ ? To sa už takto ťažko rozoberá, preto ak by ste mali záujem o bližšie info tak napíšte a môžme si dohodnúť osobné stretnutie, alebo video školenie cez skype . :-)

 

ROZDELENIE :

V tejto kapitole si ukážeme akú prácu nám ponúka dnešná doba ( systém ) 

- NIČ NEROBENIE  = úrad práce

- BRIGÁDA              = podniky, pošta, bar, reštaurácia

- ZAMESTNANIE    = podniky. pošta, bar, reštaurácie, obchod

- PODNIKANIE        = vlastný život, časová a finančná sloboda, VLASTNÝ PODNIK vrchol reťazca

 

Akúkoľvek prácu čo robíme cez deň v noci je naše rozhodnutie, naša vízia, náš cieľ.

Ako som hore uviedol aj ,, NIČ NEROBENIE,, je práca aj to je rozhodnutie len a len každeho z tých, čo sa tak rozhodli. Je to ich vízia, ich cieľ.

 

NIČ NEROBENIE- PODROBNEJŠIE 

 

Čo je na Slovensku najpopulárnejšie zamestnanie?? Áno je to tak ÚRAD PRÁCE !!

Je veľa ľudí čo na Slovensku si dalo cieľ a víziu taku slabú, že ostali bez takého zamestnania, ktoré by im plnilo radosť a sny.

Prečo je to tak ? Nemajú silnú víziu, myšlienku. Zmierili sa s tým, že budú dostávať od štátu minimálnu odmenu za to, že nič nerobia.

Na druhej strane sa nájdu aj ľudia, čo im to nevyhovuje, ale nemajú dobrý pohľad na ponuky prác, ktoré im systém ponúka. Mali mylné informácie o tom čo funguje a to čo danná práca ponúka. Nemajú napísané a ujasnené vízie a ciele.

Na Slovensku je  14% nezamestnansť . To je 14% obyvateľstva čo nemajú vízie a ciele. Nevedia čo vlastne chcú robiť a potom ostávajú na Úrade práce a vyhovuje im to, alebo chodia po pracovných pohovoroch a nič im nevyhovuje. 

Nevyhovuje im : druh práce, plat, pracovný čas, kolegovia, miesto zamestnania. 

Je to všetko preto, že nemajú definované vízie a ciele 

PRÁCA - ZAMESTNANIE - BRIGÁDA 

V tejto kapitole si rozoberieme a ukážeme , čo je to pojem zamestnanie. 

Zamestnanec - je človek , ktorý hľadá istoty , výhody a stability. Tieto dve slová by som dal , ale do veeeľmi veľkých úvodzoviek "I" a "V" a "S".

No, ale ako Vám ukážem ďalej nikdy zamestnanec nenájde tieto 3 slová prečo :  

1, nie je isté do kedy bude pracovné miesto    

 2, nie je isté do kedy bude fungovať firma pre ktorú pracuje 

  3, nie je isté či dostanete výplatu.

Zamestnanec dostáva čo si hovorí ,,plat,, v podstate províziu za čas odrobený v zamestnaní a MAJITEĽ má 100% zisku. Zamestnanec robí prácu za majiteľa. 

Slovo ,,istý,, mám istý plat, mám isté zamestnanie, to sa používa väčšinou pri reakcii na pocit STRACHU.

Zamestnanec si predstavuje väčsinou, že dostane nejaké ešte ďalšie výhody - zdravotné odvody a socialne odvody.

Zamestnanca znepokojuje neistota a kľudný je vtedy, keď má ,,ISTOTU,,

Malá dávka istoty u zamestnanca je pracovná dohoda a preto hľadajú pevné dohody. Ich nezaujímajú v podstate peniaze, ich zaujíma zabezpečenie.

Zamestnanec bude robiť 8-10 hodín denne, príde domov unavený, poprípade ešte ide do druhého zamestnania, aby mal viac peňazí.

VÝROK: Robert T. Kiyosaki:

Zamestnanec je v úvodzovkách ,,SRAB,, , nikoho som sa nechcel osobne dotknúť . Zoberme si z čoho to vyplýva. Anglické slovo ,,WIMPS,,

WIMPS:     W     - where                      KDE

                   I      - is                             JE

                  M     - my                           MOJA

                  P     - paychech                 VÝPLATA

                 S      - sir                            PANE

Zamestnanec, nemá zodpovednosť za seba. Spolieha sa jedine na prácu na lídra, čo ho zamestnáva. Zamestnanec je vycvičená osoba, ktorá robí dookola stereotypne, čo mu vyplýva zo zamestnaneckej zmluvy a nemá záujem sa učiť niečo nové a mať svoje názory.

 

Čo z toho vyplýva:   1, zamestnanec musí robiť to čo mu kážu

                                2, zamestnanec dostáva províziu ,,plat,, za odrobený čas

                                3, zamestnanec musí dodržiavať pracovnú zmluvu ( starostlivosť o zákazníka, získavanie zákazníka a podobne.

                                4, zamestnanec nemá žiadnu istotu ani stabilitu, nikdy nevie či ho zamestnávateľ nevyhodí ( neukončí pracovný pomer) 

                                5, zamestnanec dostáva minimálne benefity

                                6, zamestnanec platí najväčšie dane

                                7, zamestnanec má najväčšie dlhy 

 

Zamestnanec sa v podstate, točí celý život v jednom kruhu hľadaní istoty a stability. 

 

PRÍKLAD ZAMESTNANCA: zamestnanec v zdravotnej poisťovni, absolútné skvelý príklad toho, že nemá za seba zodpovednosť.

Volá podnikateľ - biznisman: Dobrý deň tento mesiac sa mi omeškala pladba za odvod zdravoného poistenia, som si toho vedomý a zaplatím ho do termínu xx.xx.xx. Zamestnanec ZP odpovedá , to ma nezaujíma máme zákon o solidárnom ZP a zdravotníctve, keď nemáte zaplatené odvody dáme Vás na čiernu listinu neplatičov aj keď je to len napr.10,00€. Vy musíte zaplatiť aj, keď ZP nevyuýijete počas celého života, lebo platíte za potencionálneho chorého človeka ,, niekoho iného,,. Jednoduchý príklad na to, že zamestnanec nemá nikdy za seba zodpovednosť, lebo má všetko zabezpečené.

PODNIKANIE:

        Podnikanie v dnešnej dobe predstavuje najväčšiu stabilitu a istotu. Určite sa teraz pýtate a kladiete si otázku ,,PREČO?? ,, . Je to veľmi jednoduché, ste sám sebe pánom , sám si riadite čas a celú prácu. V tomto prípade môžem a hovorím, že sa jedná o ten pravý význam slova ,, PRÁCA,, .

        Poďme si rozobrať slovo podnikateľ, kto to vlastne je. 

 1. Majiteľ vlastnej firmy, organizácie.
 2. Zamestnávateľ. 
 3. Časovo slobodný človek.
 4.  Finančne slobodný.                                              
 5. Je zodpovedný sám za seba.       
 6. Je investor.  

    

        Podnikateľov by som ešte rozdelil na 2 skupiny a to SZČO (samostatne zarábajúce činné osoby ) a na BIZNISMANOV ( majiteľov ).

        Prečo som vytvoril tieto 2 skupiny? 

     SZČO je podnikateľ , má svoju firmu, ale väčšinou je aj sám zamestnanec. Veď položte si otázku: Koľko poznáte ľudí okolo seba čo podnikaju SZČO a je aj zároveň jediný zamestnanec svojej firmy?? Ja poznám veľa takých podnikateľov. Podnikateľ musí pracovať stále, nie je možné, aby vypadol z kolobehu čo, len na mesiac, lebo jeho firma už stratí veľa a ťažko sa vráti do starých kolají.

    Podnikateľ sa môže stať každý za jeden deň. Na toto ani príklad netreba, veď podnikateľov máme okolo seba veľa. Každý čo je držiteľom živnostenského oprávnenia je podnikateľ. 

 

    BIZNISMAN je osoba , čo má svoju firmu a zároveň je aj lídrom. To znamená, že má aj buď zamestnancov ,alebo kolektív spolupracovníkov okolo seba a tým zobral nielen zodpovednosť sám za seba, ale aj za ľudí s ktorými spolupracuje. Biznismanov je na svete málo. Tam už neplatí kritérium, že mám Ž.L. a som biznisman.  BIZNISMANOM SA NESTANE ČLOVEK ZA JEDEN DEŇ.

    

    Biznisman je najúspešnejší človek, kde koľvek na svete. Pracuje na sebe, vzdeláva sa, trénuje svojich kolegov, zamestnancov, motivuje ich, ale hlavne ten kto robí biznis tak má 100% časovú aj finančnú slobodu. Aj keď nie hneď !! 

    Biznisman aj keď na mesiac, či polrok sa prestane venovať firme, tak má tak zabehnutý systém práce, že keď sa vráti tak sú 2 možnosti:

1, biznis je na tej istej úrovni.

2, biznis je ešte viac prosperujúci

 

V príklade, čo som uviedol v kapitole zamestnanec , nadviažem aj tu. Tam som hovoril o tom ako zamestnanec nemá za seba sodpovednosť a ani neberie za nič zodpovednosť, čo sa týka práce. Podnikateľ - biznisman narozdieľ od horeuvedeného zamestnanca musí a má 100% zodpovednosť za seba aj za prácu. PREČO? Jednoduchá odpoveď. Nezaplatí za niečo , čo len jeden mesiac hrozí mu exekútor , basa, výsluch a podobne. Hneď sa začne naňho poukazovať a zamestnanec začne sa okamžite sťažovať, písať podnety, ohovárať. Tu je vidno, aký je rozdieľ medzi zamestnancom a podnikateľom ( zamestnávateľom). Podnikateľ nesie na sebe bremeno celoživotnej zodpovednosti za seba aj druhých.

 

Tu je top výber najúspešnejších biznismanov:

 

PHILIP ZEPTER                    Zepter International a finance

BILL GATES                       Microsoft

CHRISTIAN WIESNER      Wellstar 

MARK ZUCKERBERG       Facebook        

TY ???????                       Tvoj biznis

     

AKÝ JE ROZDIEL MEDZI  MLM A PYRAMÍDOU


Možno ste o tom počuli, možno sa aj zapojili. Výborný príklad pyramídovej hry a teda aj možnosť vysvetliť, čo znamená takýto biznis v praxi. Ak ste o auto-reklame nepočuli, určite si pozrite tento článok. Dozviete sa že PYRAMÍDA nieje MLM.

Dlho som rozmýšľal ako napísať  článok, pretože je toho ešte veľmi veľa čo by ste o práci z domu mali vedieť a na čo si dávať pozor.


A veľmi dobrý podnet mi priniesol článok v Hospodárskych novinách. Ide o firmu AUTO-REKLAMA, ktorá Vám ponúka možnosť zarobiť si až 7 tis. korún mesačne len tým, že na Vaše auto si necháte nalepiť reklamu. Ale pozor. Nejde o reklamu typu: „DORMEO – najlepšie matrace“ alebo „Nakupujte jedine v TESCU“, ale ide o prezentáciu len jednej a tej istej firmy a to AUTO-REKLAMA. To sa zdalo nejednému človeku zvláštne.

A teda každý, kto sa trochu nad týmto systémom zamyslí si asi položí otázku: Odkiaľ berie AUTO-REKLAMA financie na vyplatenie svojich klientov, ktorí si na svoje auto nechali nalepiť túto nechutnú reklamu? No rozumného vysvetlenia niet. Začnete si uvedomovať že niečo nieje v poriadku asi až vtedy, ak sa dozviete že vstupný poplatok je 25-tisíc korún. A dokonca ak nemáte auto, stačí 10% z jeho ceny aby ste ho získali. No nieje to úžasné? No.. ako uvádza hnonline.sk asi nie.

Rozsiahli článok o tomto pyramídovom systéme nájdete v Hospodárskych novinách, alebo na ich stránke. Tiež je tu zaujímavý blog o tejto firme.
Na svete je a bude množstvo ľudí, ktorí sa za cenu okradnutia druhých chcú dostať navrchol. Je však na nás či dokážeme rozlíšiť podvodné od tých skutočných, legálnych firiem. S týmto rozlišovaním je to problém, pretože si stále ľudia mýlia pojmy MLM systém a PYRAMÍDA. A práve v tomto článku sa pokúsim vysvetliť podstatný rozdiel týchto dvoch systémov.

MLM ( multi level marketing ) – sprostredkovanie tovaru, služby zákazníkovi od danej firmy, spoločnosti cez Vás, resp cez Vášho referala.
PYRAMÍDA – Hľadanie vždy nových klientov, za účelom získať od nich peniaze.Vytvoril som obrázky, ktoré slúžia ako príklad.

PYRAMÍDA – vysvetlenie k obrázku
Predstavme si že existuje dedinka Kocúrkovo. Žije v nej 20 dospelých obyvateľov a jedného z nich Pištu, napadne myšlienka: „Vypýtam si od mojich spoluobčanov 100 korún za to, že im poviem ako si môžu zarobiť bez toho, aby museli kopať na poli. Začne a nájde prvého, druhého, tretieho, štvrtého. A keďže si za návod vypýta 100 SK, má už 400 Sk. (4×100=400). Títo “poučení“ hľadajú ďalších ľudí, aby im odovzdali tento super návod na zárobok. Hľadá sa im už ťažšie, pretože ich v dedine ostáva už len 15 neinformovaných. Začínajú na úrovni –100 SK, pretože museli 100 Sk dať za informácie od Pištu.

Aj hľa – našli 6 ďalších, ktorí boli za informácie ochotný zaplatiť. Ale v zisku sa ocitli len dvaja – ako je na obrázku. Z týchto šiestich našli piati deväť ďalších záujemcov, ktorí zaplatili po 100 korún. No v poslednej úrovni tejto pyramídy už nikto nič nezíska, pretože v dedine už nieje nikto, kto by peniaze poskytol.

 

 


MLM – vysvetlenie predaja chleba v dedine pomocou tohto systému
Pekár upiekol chlieb s nákladmi 7 korún (múka, voda, energia, atď). Obchodu ho predá za 10 korún, teda jeho zisk je 3 koruny. Obchod si stanoví cenu 20 Sk avšak nemôže chlieb predať a preto vymyslí MLM systém. Ľudí, ktorí si chcú zarobiť je veľa a preto sa ľahko nájde niekto kto bude chlieb ponúkať zákazníkom aj mimo obchodu. Ten niekto je sprostredkovateľ. Ten chlieb ponúka za 20 Sk s tým, že ak sa mu chlieb podarí predať dostane od obchodu províziu 5 Sk. Tento systém už však smeruje trochu k Affiliate. Teda sprostredkovaniu tovaru a služieb.

Ale to čo robí MLM naozaj úspešným a obľúbeným je práve to, že hľadáte ľudí pod seba (Referalov), ktorí uskutočňujú tento predaj. A z ich predaja profitujete aj Vy! A to je podstata MLM. Teda ak nájdete aktívneho sprostredkovateľa, zarábate bez práce. Vysvetlenie je na obrázku nižšie.

MLM systém je úplne jednoduchý a stačí ak si pozorne preštudujete obrázky. Nieje potrebné hľadať skryté fígle. V jednoduchosti je totiž sila.


zdroj: Jakub Barabas + internet
 

 

MLM (Multi Level Marketing) a podnikanie v MLM:

    Na začiatku si niečo povieme o MLM Multi-Level-Marketingu:

 

Verím, že ste sa už stretli s pojmom MLM a počuli ste aj rôzne názory na MLM. Ja sám som sa už stretol s množstvom ľudí, čo vraveli MLM je: 

 1. podvod
 2. nelegálny obchod
 3. pyramídova hra
 4. sekta
 5. vymývanie mozgov a manipulácia

Tieto názory sú rozšírené medzi obyvateľstvom už roky a najhoršie je, že už v školách aj doma nám tento názor vštepujú do našich hláv. 

    Poviem Vám skutočný príbeh, ktorý sa mi stal: Prišiel na pohovor jeden študent VŠ. Tento študent ma 2 hodiny presviedčal o tom, že všetko čo sa týka MLM je to zlé a nelegálne !!! Moja otázka bola položená, či vôbec vie, kde všade sa použiva MLM, kde ho môže nájsť a stretnúť sa s ním ???? Jeho odpoveď bola, že nie, že on s MLM nikdy nič nebude mať spoločné a ani ho praktizovať !!! Ja som sa, len milo usmial a povedal jednu vetu. Pane, vy ani neviete o tom, že MLM už teraz praktizujete a ste v ňom zapojený, len ho robíte nevedomky a neberiete za to žiadne peniaze. Zamyslel sa nad tým a znovu jeho odpoveď bola. ,,To určite nie je ptravda, lebo ich v škole učia, že MLM je pyramída a je to všetko nanič". To, čo som mu nakoniec ukázal a ukážem aj Vám, ho neskutočne zarazilo. Poviem Vám, aj keď ma to stálo 2 hodiny môjho života, odchádzal s tým, že ho škola neučí vždy pravdu o MLM. 

Na konci Vám prezradím jedno verejné tajomstvo a dozviete sa to, čo ste možno ani nevedeli. 

    Multi level marketing je obchodovanie s produktami, alebo službami. Tak, ako všade, aj v tejto oblasti sa môžete stretnúť so serióznymi firmami, ktoré už desiatky rokov prosperujú na svetovom trhu. A nájdu sa aj podvodníci, ktorí za multi - level- marketing vyhlásia pyramídovú hru.

    Pokiaľ chcete pochopiť MLM a nenechať sa oklamať podvodníkmi tak čítajte ďalej a zbystrite svoju pozornosť: 

 •     Nenechajte sa ovplyvniť predsudkami. 
 •     Nenechajte sa ovplyvniť ľudmi, čo su neveriaci a nemajú za seba zodpovednosť.
 •     Nenechajte sa podviesť pochybnými ponukami.

    V prvom rade si musíte uvedomiť, že podnikanie v MLM nie je zárobok za jeden deň !!! Vyberajte si firmu, ktorá má už nejaké referencie na trhu a má aj etické správanie. V takejto firme si môžete za niekoľko rokov vytvoriť výrazne nadštandartný príjem. POZOR !!! Existujú firmy, kde tento príjem,môžte dosiahnuť aj skôr,ale to musíte byť šikovný, podnikavý a hlavne pokiaľ máte záujem si vytvoriť zázemie a budúcnosť.

    Prečo by Vás to mohlo zaujať ? V MLM si môžte zarobiť Vy,ale hlavne to, že môžte pomôcť zarobiť aj svojim známym!!!    

    Určite aj Vás sa veľa ľudí pýta ako si môže privyrobiť ??

    AVŠAK POZOR !!  Ako som už spomínal MLM nie je zamestnanecký pomer,ale podnikanie!!!

    Na začiatok bude treba ako v každom podnikaní počiatočná investícia, čas a usilovnosť. Tu je už dobré vedieť o aký systém MLM sa jedná a čo Vám ponúka ako protihodnotu za prvotnú investíciu. Niekde sú to len vzorky, ktoré sa nedajú zhodnotiť a niekde Vám ponúknu tovar, ktorý môžete zhodnotiť, alebo spotrebovať. Tu už dobre vidíme, akú etiku a hodnotu má  MLM systém , pre ktorý sa chcete rozhodnúť pracovať -podnikať.

            Ak hľadáte tzv. istotu, rýchly zisk, alebo len zárobok za prácu, potom multi level marketing asi pre vás nebude vhodný nástroj.

    MLM systém má za úlohu ovplyvniť dopyt po tovare a službách. Pokiaľ budete, len nakupovať a budete pasívny tak v MLM nezarobíte a ani si nevybudujete istotu a autopilota, ktorý za Vás bude zarábať a prinášať peniaze do vrecka. 

 

    Prečo MLM má niekedy aj zlú povesť medzi ľudmi??

 1. MLM je niekedy považovaný za nástroj rýchleho zisku.  Potom z toho pramení niekedy sklamanie z neúspechu. Hlavne veľmi zadĺžení ľudia idú do MLM za vidinou rýchleho zbohatnutia.
 2. MLM je niekedy považovaný ako bezprácny systém. To znamená, že ten kto je pasívny nedosiahne žiaden zisk.
 3. MLM je čiastočne aj priamy predaj. Ak sa pokúsi človek bez znalostí a skúseností predávať, neuspeje. Potom sám šíri názor, že to nefunguje.

    Príklad: Často sa chudobný človek zapojí do systému, nakúpi si za posledné peniaze tovar a bez znalostí a nasledovného vzdelávania sa snaží tovar predať za účelom zisku a byť úspešný v MLM. Ľudia ovšem nie sú hlúpi, aby rozoznali, že tento človek sa potrebuje zbaviť nakúpeného tovaru a preto od neho nič nekúpia. Takýto človek sa stáva neseriózny a vytvára zlé meno MLM. Dokonca aj niektorí podnikatelia sa zapoja do systému s vidinou rýchleho zbohatnutia a spravia tú istú chybu, čo spraví aj chudobný človek.  Jednoducho bez vzdelávania a nasledovania ľudí, čo sú úspešní v MLM sa nikdy nestanete úspešní líder, predajca a podnikateľ.

        V serióznom MLM systéme nemusíte kupovať tovar ,,na sklad", ale pokiaľ chcete mať zásobu pre rýchli obrat a zisk , je to povolené a nik Vám nebráni.  V takom prípade, potom ak neuspejete a nepredáte nakúpený tovar nežiadajte Vášho sponzora a ostatných členov MLM podnikania aby za Vás ten tovar predali !!!

        TREBA SI UVEDOMIŤ ,,MLM,, JE KAŽDÉHO V PRVOM RADE VLASTNÝ BIZNIS !!!! LÍDER, SPONZOR JE NA TO ABY UČIL, POMÁHAL, ALE NIE PREDÁVAL A ROBIL BIZNIS ZA NIEKOHO INÉHO!! 

        Mnohí sme sa stretli s nešikovnými predavačmi produktov šírených formou mlm. Neobratné pokusy o predaj zosmiešnili produkty aj ich predavačov. Ich dychtivá snaha predať tovar prerastala až na úroveň vnútenia tovaru za každú cenu až pod nákupnú cenu. Neraz si títo ľudia vlastnou nenásytnosťou poškodili priateľstvá a vzťahy. Teraz to pričítajú za vinu MLM systému, aj keď chybu spravili len oni sami.

        Vzhľadom na tento chaos v mysliach ľudí má MLM marketing medzi ľuďmi oveľa horšie meno, než by mu patrilo.To neznamená, že pre niekoho z nás MLM môže predstavovať reálny a nový začiatok pre podnikanie a získanie si ,, finančnej a časovej,, slobody. Je tu možnosť dosiahnuť zaujímavý zisk a pomôcť sebe aj svojim známym, aby tiež profitovali. 

        Pozor však na to, že vidina rýchleho zárobku, môže pritiahnuť aj podvodné ponuky, ktoré sa tvárili ako biznis a pritom boli podvod !!  (Ak veľmi chcete rýchlo získať peniaze, ste ideálny kandidát pre podvodníka! ) Neponáhajte sa a rozlišujte solídnu ponuku od podvodu.

Na čo sa pýtajte? Čo si zistite o firme, ktorá ponúka MLM systém? 

 • Koľko rokov už pôsobí na trhu ( Európskom, Slovenskom)?
 • Aký má marketingový plán?
 • Koľko je počiatočná investícia a čo za ňu dostanete ( tovar, vzorky, licencia, materiály)?
 • Či má svoju web stránku ?
 • Či sa organizujú pravidelné školenia, stretnutia?
 • a podobne. 

  

    Nebojte sa, prácou pre MLM systém si nemusíte znepriateliť ľudí. Naopak. Možno nadviažete nové priateľstvá s ľuďmi, ktorí vás posunú ďalej. Budú Vám pomáhať osobnostným rastom, budú Vás učiť finančnej gramotnosti atď.

 

    Nezatvárajte sa pred príležitosťou skôr, než si ju dôkladne neoveríte. Možno zistíte, že v serióznych MLM systémoch sú už dávno zapojení mnohí schopní podnikatelia. V tímoch MLM väčšinou nájdete schopných, zaujímavých ľudí. Už to by mohlo signalizovať, že asi nejde o vymývanie mozgov.

 

    Spravme si teraz obraz o stabilite tohto biznisu :

 1. Už 100 rokov hovoria niektorí ,,experti,, , že biznis nefunguje, že je to sekta, vymývanie mozgov.
 2. už 100 rokov to mnohí ľudia ešte ani neskúsili, ale hovoria suveréne o MLM.
 3. už 100 rokov mohí úspešní ľudia v MLM podnikajú a je to ich každodenný chlieb a aj živobitie ich rodín.

Je len a len na Vás, kde sa zaradíte a do ktorej skupiny budete chieť patriť , zaradiť sa.

    Úspešné marketingové firmy majú okrem vlastného predaja výrobkov aj vlastné školiace systémy, ktoré svojim partnerom pomáhajú porozumieť systém práce, marketingu. Majú svoj školiaci systém osobnostného rastu a finančnej gramotnosti. Majú silné motivačné programy. Všetky tieto veci, ktoré ponúka školiaci systém v MLM, alebo líder samotný Vám môže dať najviac. Môže Vás viesť dopredu a pomáhať Vám v osobnostnom raste. 

 

Verím, že pokiaľ sa rozhodnete a záujme Vás takýto druh podnikania, alebo privyrobenia si popri zamestnaní. Vyberte si MLM, ktorý je Vám najbližší , kde sa o Vás bude líder starať , motivovať. Zoznámte sa s etikou spoločnosti, ak do nej vstúpite. Ustite sa či majú svoje vlastné školenia a materiály.

BEZ ZNALOSTÍ A VEDOMOSTÍ SI MÁLOKTO VIE VYBUDOVAŤ SVOJ PROSPERUJÚCI BIZNIS !!! 

 

NA ZÁVER SĽÚBENÉ PREKVAPENIE:

Predstavte si, že MLM je všade medzi nami. Sami si ani neuvedomujeme, že kde koľvek sa pohneme tak na nás vykúka a číha MLM. 

Viete aký je rozdiel medzi tým ako robíte Multi-Level-Marketing VY a JA ???

Veľmi veľký !!!! Vy za akékoľvek sprostredkovanie nedostanete nič, žiadnu províziu !!! Narozdiel o Vás, ja dostávam za každé sprostredkovanie províziu.

Aby ste pochopili o čom hovorím.

Bežný občan , zamestnanec, brigádnik, zamestnanec úradu práce. 

    Každý z nás chodí do obchodov, používame veci spotrebného charakteru, telefonujeme, tankujeme. To znamená, každý robí maloobchod. Akurát zadarmo a pre niekoho iného. Každý z nás doporučuje všetko možné. Pritom to robíme tak automaticky, že si to ani nevšímame. A reklama v TV nás v tom ešte podporuje. Určite poznáte reklamy od mobilných operátorov, ktoré nás vyzývajú k tomu, aby sme doporučili svojho známeho a vy aj váš známi dostane zľavu. Toto je tiež MLM. Budujete sieť niekomu inému. 

    Stalo sa vám, že vám chutilo v reštaurácií, kde ste boli na obede? Stavím sa, že ste o tom povedali vašim známym. Vaši známi dali zarobiť majiteľovi reštaurácie a majiteľ má nových zákazníkov. Stalo sa to vašim pričinením. Vy za to ale nič nemáte. Robíte reklamu niekomu inému. V MLM podnikaní robíte reklamu sebe.

Podnikateľ a podnikateľ v MLM:

Predstavte si, že naučíte svojho známemo zarábať peniaze. Za to, že ste ho to naučili, dostanete odmenu. Vždy keď zarobí váš známy, dostanete odmenu aj vy. Je to spravodlivé? Určite áno.

 

                                                                                                        

 

PRAJEM VÁM VEĽA ÚSPECHOV !!!

ZDROJ : INTERNET A DUŠAN DANIEL 

 

Oplatí sa platiť odvody do sociálnej poisťovne?

    Tu je môj prvý článok , ktorý som prebral z blogu p. Zbojeka. No je pravda , že tí čo ma poznajú tak vedia , že túto myšlienku som už mal hneď po vyštudovaní a začatí podnikania. Aj som robil prepočet, ale pán Zbojek to tiež krásne spracoval , aj keď by som tam ešte niečo doplnil.

zdroj : https://zbojek.blog.sme.sk/c/339344/Oplati-sa-platit-odvody-do-socialnej-poistovne.html

9.10.2013 o 11:08 (upravené 9.10.2013 o 12:21) | Karma článku: 13.44 | Prečítané  163774-krát

    V poslednom čase sa každá vláda snaží dávať rôzne stimuly zahraničným nadnárodným spoločnostiam len preto,  aby ich k nám pritiahli. Dlho mi nešlo do hlavy, prečo sa tak snažia, aby vznikli nové pracovné miesta zvonku.  Veď tieto  firmy si aj tak zisk vyvezú do svojho štátu a po skončení úľav to zavrú a vyvezú kapitál do lacnejších krajín.  Aj teraz, keď máme problém s deficitným rozpočtom, politici pokojne svojim štátnym zamestnancom plošne dvihnú platy o 16 €. Politici doslova milujú zamestnancov a preto sa snažia získavať odvody aj od dohodárov, brigádnikov, dôchodcov a študentov.  Na druhej strane živnostníkom neustále zvyšujú odvody a zhoršujú podmienky na podnikanie.  Nečudujme sa, že mnohí živnostníci  ak chcú prežiť, postupne  prechádzajú na právnické osoby a zakladajú si spoločnosť s ručením obmedzeným.  Na jednom seminári sme počítali, koľko taký zamestnanec odvedie štátu do sociálnej poisťovne za celý život. Potom sme si spočítali, koľko toho asi dostane priemerne naspäť vo forme starobného dôchodku. A bol som doslova šokovaný. Teraz mi je jasné, prečo sa vláda snaží udržať zamestnanosť „za každú cenu.“

    Zoberieme si ako  príklad dvoch mladých ľudí po skončení vysokej školy, ktorí vyštudovali architektúru. Jeden sa zamestná ako projektant vo firme za super hrubú mzdu 1500€, čo je v čistej mzde 830 €/mes. Druhý mladý muž si založí s.r.o a bude fakturovať firme 1500 €/ mesačne a začne sa starať o seba sám. 

    V našom príklade vychádzame z faktu, že neberieme do úvahy infláciu, takže sa nebude zvyšovať mzda a ceny zostanú na rovnakej úrovni ako dnes. Je to preto, aby sme si vedeli lepšie predstaviť ekonomickú situáciu, ktorá nastane. Zamestnávateľ odvedie štátu odvody do sociálnej a zdravotnej poisťovne vo výške 35,2 % t.j. 390€. Potom za zamestnanca odvedie 13,4% t.j. 149€. Nakoniec odvedie daň 19% t.j. 123€. Celkom odvedie štátu za zamestnanca 662 €/ mesačne. Tento zamestnanec teda za 40 rokov aktívnej činnosti odvedie štátu celkom 317 760 €. V 65. Roku odíde do starobného dôchodku a bude dostávať v priemere 42% z čistej mzdy ako dnes a to je 348,6€/mes. Priemerná úmrtnosť ľudí je okolo 75 rokov (ženy 78 a muži 72 rokov), takže starobný dôchodok bude dostávať v priemere 10 rokov. Celkom dostane za 10 rokov od štátu 41 832 € a ostatok prepadne do rezervného fondu(alebo do čiernej diery?).  Keby chcel dostať naspäť všetko, čo odovzdal štátu, musel by sa dožiť veku 140 rokov. Z uvedeného vyplýva, že zamestnanec je pre štát najlacnejšia dojná krava, ktorá mlieko dáva. Z pohľadu štátu to je biznis ako repa!!!  Z pohľadu zamestnanca to je čistá strata a preto sa stávajú z dôchodcov ľudia na pokraji chudoby.  Demografický obrat jasne ukazuje, že dnešní mladí ľudia budú dostávať na dôchodok iba asi okolo 20 % z čistej mzdy.

Poďme sa pozrieť na druhého študenta, ktorý má s.r.o. Rozhodol sa neodvádzať odvody do sociálnej poisťovne, ale len do zdravotnej poisťovne, aj to z minimálnej mzdy. Do zdravotnej poisťovne bude mesačne odvádzať 55 €. Výdaje s podnikaním ( prenájom, energie, telefón, auto, spotrebný materiál a zariadenie) si dá do nákladov. Po znížení daňového základu na rozumnú mieru dostatočnosti zaplatí daň v priemere 15 € /mes. Mesačne je to celkom 70 €. Oproti zamestnancovi usporí na odvodoch a daniach 592 €/mes. Celkom tak odvedie štátu  za 40 rokov podnikania len 33 600 €. V porovnaní so svojim kolegom zamestnancom mu zostane k dispozícii 284 160 €, čo je 592 €/mes. Keby ich pravidelne odkladal do banky na terminovaný vklad 2%, tak za 40 rokov by mal  na účte 433 856 €. V investičných  fondoch by pri 4% úroku mal k dispozícii 690 042 €. Z toho by starobný dôchodok bol doslova rajom na zemi. Z toho sa už dá chodiť na exotické dovolenky, ako sme zvyknutí u západných dôchodcov. Zároveň jeho úspory zdedia deti. Zdedený kapitál môže  pokračovať vo  zveľaďovaní rodinného majetku. Takýmto spôsobom sa tvorí bohatstvo národa, ktorý sa dedí z pokolenia na pokolenie.

Národ sa skladá z jednotlivcov. Keď sú bohatí jednotliví  ľudia, je bohatý aj národ. Keď je bohatá len malá vrstva vyvolených, tak je chudobný celý štát. Vo vyspelých západných štátoch tvorí základ ekonomiky stredná vrstva zložená z manažérov,  zo živnostníkov, malých podnikateľov a rodinných firiem. U nás sa zatiaľ majú dobre len manažéri veľkých nadnárodných a štátnych  firiem, prípadne funkcionári  štátnych inštitúcií a organizácií, ktorí pracujú ako zamestnanci. Ostatní len tak prežívajú. Politici a odborári sa ešte stále snažia v ľuďoch prebúdzať  ilúziu istoty dôchodkového zabezpečenia. Treba si uvedomiť, že už žijeme v kapitalizme, kde sa musí začať každý starať o seba. Dokedy ešte budeme počúvať tie prázdne  reči o sociálnych istotách na základe tvrdenia:  „To čo ti ja sľúbim, to ti nikto nedá.“ Áno, sociálne istota, ale pre koho? Tí, ktorí vám to sľubujú, sú tam len dočasne (na štyri roky...).

Ak sa nezačnete starať o seba už teraz, skončíte v chudobe. Štát jednoducho nebude mať na starobné dôchodky.

Moja myšlienka : Veľmi sa mi páči to ako je náš zákon postavený . Mladý človek nemusí zbytočne dávať vysoké čiastky do Sociálnej poisťovne , ktorá Vám nedá žiadnu istotu !!! Vytvorte si účet , kde si stanovte terminovaný vklad a začnte si šporiť sami a za rok uvidite len , ked si budete dávať 120 € mesačne koľko Vám to spraví v čistom na Váš dôchodok a aj iné výdavky ako je materská dovolenka a podobne. K tomu si ešte popri zarobte peniaze na pasívnom príjme z čoho odvediete len daň a máte ďalšie peniaze k plusu.

Do Socialne poisťovne sa Vám stačí nahlásiť iba 10 rokov pred takzvaným odchodom do dôchodku a ste zavodou. Máte našporené na svojom socialnom účte ako som ho ja nazval a plus ešte par centov Vám dá Socialne neistý štát a krásne vyžijete. Tým máte presne vedenú evidenciu koľko máte našporené a Vy sa sami môžte rozhodnúť kedy pôjdete na dôchodok .