google-site-verification=XA0Zvouxw1tMlNb4pQApN6DIhXMdR-3LVmAp3T8sRbw

MLM a podnikanie MLM

07.07.2021

Na začiatku si niečo povieme o MLM Multi-Level-Marketingu:

Verím, že ste sa už stretli s pojmom MLM a počuli ste aj rôzne názory na MLM. Ja sám som sa už stretol s množstvom ľudí, čo vraveli MLM je:

 1. podvod
 2. nelegálny obchod
 3. pyramídová hra
 4. sekta
 5. vymývanie mozgov a manipulácia

Tieto názory sú rozšírené medzi obyvateľstvom už roky a najhoršie je, že už v školách aj doma nám tento názor vštepujú do našich hláv.

Poviem Vám skutočný príbeh, ktorý sa mi stal: Prišiel na pohovor jeden študent VŠ. Tento študent ma 2 hodiny presviedčal o tom, že všetko čo sa týka MLM je to zlé a nelegálne !!! Moja otázka bola položená, či vôbec vie, kde všade sa používa MLM, kde ho môže nájsť a stretnúť sa s ním ???? Jeho odpoveď bola, že nie, že on s MLM nikdy nič nebude mať spoločné a ani ho praktizovať !!! Ja som sa, len milo usmial a povedal jednu vetu. Pane, vy ani neviete o tom, že MLM už teraz praktizujete a ste v ňom zapojený, len ho robíte nevedomky a neberiete za to žiadne peniaze. Zamyslel sa nad tým a znovu jeho odpoveď bola. ,,To určite nie je pravda, lebo ich v škole učia, že MLM je pyramída a je to všetko nanič". To, čo som mu nakoniec ukázal a ukážem aj Vám, ho neskutočne zarazilo. Poviem Vám, aj keď ma to stálo 2 hodiny môjho života, odchádzal s tým, že ho škola neučí vždy pravdu o MLM.

Na konci Vám prezradím jedno verejné tajomstvo a dozviete sa to, čo ste možno ani nevedeli.

Multi level marketing je obchodovanie s produktami, alebo službami. Tak, ako všade, aj v tejto oblasti sa môžete stretnúť so serióznymi firmami, ktoré už desiatky rokov prosperujú na svetovom trhu. A nájdu sa aj podvodníci, ktorí za multi - level- marketing vyhlásia pyramídovú hru.

Pokiaľ chcete pochopiť MLM a nenechať sa oklamať podvodníkmi tak čítajte ďalej a zbystrite svoju pozornosť:

 • Nenechajte sa ovplyvniť predsudkami.
 • Nenechajte sa ovplyvniť ľuďmi, čo sú neveriaci, negatívni a nemajú za seba zodpovednosť.
 • Nenechajte sa podviesť pochybnými ponukami.

V prvom rade si musíte uvedomiť, že podnikanie v MLM nie je zárobok za jeden deň !!! Vyberajte si firmu, ktorá má už nejaké referencie na trhu a má aj etické správanie. V takejto firme si môžete za niekoľko rokov vytvoriť výrazne nadštandartný príjem. POZOR !!! Existujú firmy, kde tento príjem, môžete dosiahnuť aj skôr, ale to musíte byť šikovný, podnikavý a hlavne pokiaľ máte záujem si vytvoriť zázemie a budúcnosť.

Prečo by Vás to mohlo zaujať ? V MLM si môžete zarobiť Vy, ale hlavne to, že môžete pomôcť zarobiť aj svojim známym!!!

Určite aj Vás sa veľa ľudí pýta ako si môže privyrobiť ??

AVŠAK POZOR !! Ako som už spomínal MLM nie je zamestnanecký pomer, ale podnikanie!!!

Na začiatok bude treba ako v každom podnikaní počiatočná investícia, čas a usilovnosť. Tu je už dobré vedieť o aký systém MLM sa jedná a čo Vám ponúka ako protihodnotu za prvotnú investíciu. Niekde sú to len vzorky, ktoré sa nedajú zhodnotiť a niekde Vám ponúknu tovar, ktorý môžete zhodnotiť, alebo spotrebovať. Tu už dobre vidíme, akú etiku a hodnotu má MLM systém , pre ktorý sa chcete rozhodnúť pracovať -podnikať.

Ak hľadáte tzv. istotu, rýchly zisk, alebo len zárobok za prácu, potom multi level marketing asi pre vás nebude vhodný nástroj.

MLM systém má za úlohu ovplyvniť dopyt po tovare a službách. Pokiaľ budete, len nakupovať a budete pasívny tak v MLM nezarobíte a ani si nevybudujete istotu a autopilota, ktorý za Vás bude zarábať a prinášať peniaze do vrecka.

Prečo MLM má niekedy aj zlú povesť medzi ľuďmi??

 1. MLM je niekedy považovaný za nástroj rýchleho zisku. Potom z toho pramení niekedy sklamanie z neúspechu. Hlavne veľmi zadlžení ľudia idú do MLM za vidinou rýchleho zbohatnutia.
 2. MLM je niekedy považovaný ako bezprácny systém. To znamená, že ten kto je pasívny nedosiahne žiaden zisk.
 3. MLM je čiastočne aj priamy predaj. Ak sa pokúsi človek bez znalostí a skúseností predávať, neuspeje. Potom sám šíri názor, že to nefunguje.

Príklad: Často sa chudobný človek zapojí do systému, nakúpi si za posledné peniaze tovar a bez znalostí a nasledovného vzdelávania sa snaží tovar predať za účelom zisku a byť úspešný v MLM. Ľudia nie sú hlúpi, aby rozoznali, že tento človek sa potrebuje zbaviť nakúpeného tovaru a preto od neho nič nekúpia. Takýto človek sa stáva neseriózny a vytvára zlé meno MLM. Dokonca aj niektorí podnikatelia sa zapoja do systému s vidinou rýchleho zbohatnutia a spravia tú istú chybu, čo spraví aj chudobný človek. Jednoducho bez vzdelávania a nasledovania ľudí, čo sú úspešní v MLM sa nikdy nestanete úspešní líder, predajca a podnikateľ.

V serióznom MLM systéme nemusíte kupovať tovar ,,na sklad", ale pokiaľ chcete mať zásobu pre rýchli obrat a zisk , je to povolené a nik Vám nebráni. V takom prípade, potom ak neuspejete a nepredáte nakúpený tovar nežiadajte Vášho sponzora a ostatných členov MLM podnikania aby za Vás ten tovar predali !!!

TREBA SI UVEDOMIŤ ,,MLM,, JE KAŽDÉHO V PRVOM RADE VLASTNÝ BIZNIS !!!! LÍDER, SPONZOR JE NA TO ABY UČIL, POMÁHAL, ALE NIE PREDÁVAL A ROBIL BIZNIS ZA NIEKOHO INÉHO!!

Mnohí sme sa stretli s nešikovnými predavačmi produktov šírených formou mlm. Neobratné pokusy o predaj zosmiešnili produkty aj ich predavačov. Ich dychtivá snaha predať tovar prerastala až na úroveň vnútenia tovaru za každú cenu až pod nákupnú cenu. Neraz si títo ľudia vlastnou nenásytnosťou poškodili priateľstvá a vzťahy. Teraz to pričítajú za vinu MLM systému, aj keď chybu spravili len oni sami.

Vzhľadom na tento chaos v mysliach ľudí má MLM marketing medzi ľuďmi oveľa horšie meno, než by mu patrilo. To neznamená, že pre niekoho z nás MLM môže predstavovať reálny a nový začiatok pre podnikanie a získanie si ,, finančnej a časovej,, slobody. Je tu možnosť dosiahnuť zaujímavý zisk a pomôcť sebe aj svojim známym, aby tiež profitovali.

Pozor však na to, že vidina rýchleho zárobku, môže pritiahnuť aj podvodné ponuky, ktoré sa tvárili ako biznis a pritom boli podvod !! (Ak veľmi chcete rýchlo získať peniaze, ste ideálny kandidát pre podvodníka! ) Neponáhlajte sa a rozlišujte solídnu ponuku od podvodu.

Na čo sa pýtajte? Čo si zistite o firme, ktorá ponúka MLM systém?

 • Koľko rokov už pôsobí na trhu ( Európskom, Slovenskom)?
 • Aký má marketingový plán?
 • Koľko je počiatočná investícia a čo za ňu dostanete ( tovar, vzorky, licencia, materiály)?
 • Či má svoju web stránku ?
 • Či sa organizujú pravidelné školenia, stretnutia?
 • a podobne.

Nebojte sa, prácou pre MLM systém si nemusíte znepriateliť ľudí. Naopak. Možno nadviažete nové priateľstvá s ľuďmi, ktorí vás posunú ďalej. Budú Vám pomáhať osobnostným rastom, budú Vás učiť finančnej gramotnosti atď.

Nezatvárajte sa pred príležitosťou skôr, než si ju dôkladne neoveríte. Možno zistíte, že v serióznych MLM systémoch sú už dávno zapojení mnohí schopní podnikatelia. V tímoch MLM väčšinou nájdete schopných, zaujímavých ľudí. Už to by mohlo signalizovať, že asi nejde o vymývanie mozgov.

Spravme si teraz obraz o stabilite tohto biznisu :

 1. Už 100 rokov hovoria niektorí ,,experti,, , že biznis nefunguje, že je to sekta, vymývanie mozgov.
 2. už 100 rokov to mnohí ľudia ešte ani neskúsili, ale hovoria suveréne o MLM.
 3. už 100 rokov mnohí úspešní ľudia v MLM podnikajú a je to ich každodenný chlieb a aj živobytie ich rodín.

Je len a len na Vás, kde sa zaradíte a do ktorej skupiny budete chcieť patriť , zaradiť sa.

Úspešné marketingové firmy majú okrem vlastného predaja výrobkov aj vlastné školiace systémy, ktoré svojim partnerom pomáhajú porozumieť systém práce, marketingu. Majú svoj školiaci systém osobnostného rastu a finančnej gramotnosti. Majú silné motivačné programy. Všetky tieto veci, ktoré ponúka školiaci systém v MLM, alebo líder samotný Vám môže dať najviac. Môže Vás viesť dopredu a pomáhať Vám v osobnostnom raste.

Verím, že pokiaľ sa rozhodnete a záujme Vás takýto druh podnikania, alebo privyrobenia si popri zamestnaní. Vyberte si MLM, ktorý je Vám najbližší , kde sa o Vás bude líder starať , motivovať. Zoznámte sa s etikou spoločnosti, ak do nej vstúpite. Uistite sa či majú svoje vlastné školenia a materiály.

BEZ ZNALOSTÍ A VEDOMOSTÍ SI MÁLOKTO VIE VYBUDOVAŤ SVOJ PROSPERUJÚCI BIZNIS !!!

NA ZÁVER SĽÚBENÉ PREKVAPENIE:

Predstavte si, že MLM je všade medzi nami. Sami si ani neuvedomujeme, že kde koľvek sa pohneme tak na nás vykúka a číha MLM.

Viete aký je rozdiel medzi tým ako robíte Multi-Level-Marketing VY a JA ???

Veľmi veľký !!!! Vy za akékoľvek sprostredkovanie nedostanete nič, žiadnu províziu !!! Na rozdiel o Vás, ja dostávam za každé sprostredkovanie províziu.

Aby ste pochopili o čom hovorím.

Bežný občan , zamestnanec, brigádnik, zamestnanec úradu práce.

Každý z nás chodí do obchodov, používame veci spotrebného charakteru, telefonujeme, tankujeme. To znamená, každý robí maloobchod. Akurát zadarmo a pre niekoho iného. Každý z nás doporučuje všetko možné. Pritom to robíme tak automaticky, že si to ani nevšímame. A reklama v TV nás v tom ešte podporuje. Určite poznáte reklamy od mobilných operátorov, ktoré nás vyzývajú k tomu, aby sme doporučili svojho známeho a vy aj váš známi dostane zľavu. Toto je tiež MLM. Budujete sieť niekomu inému.

Stalo sa vám, že vám chutilo v reštaurácií, kde ste boli na obede? Stavím sa, že ste o tom povedali vašim známym. Vaši známi dali zarobiť majiteľovi reštaurácie a majiteľ má nových zákazníkov. Stalo sa to vašim pričinením. Vy za to ale nič nemáte. Robíte reklamu niekomu inému. V MLM podnikaní robíte reklamu sebe.

Podnikateľ a podnikateľ v MLM:

Predstavte si, že naučíte svojho známeho zarábať peniaze. Za to, že ste ho to naučili, dostanete odmenu. Vždy keď zarobí váš známy, dostanete odmenu aj vy. Je to spravodlivé? Určite áno.

PRAJEM VÁM VEĽA ÚSPECHOV !!!

ZDROJ : INTERNET A DUŠAN DANIEL 

google-site-verification=VeuUWgz6_Vt0pojx2hOkzwMVqlx8dAswawnfpJsDnGc