google-site-verification=XA0Zvouxw1tMlNb4pQApN6DIhXMdR-3LVmAp3T8sRbw

Rozdiel medzi MLM a Pyramídou

07.07.2021

Možno ste o tom počuli, možno sa aj zapojili. Výborný príklad pyramídovej hry a teda aj možnosť vysvetliť, čo znamená takýto biznis v praxi. Ak ste o auto-reklame nepočuli, určite si pozrite tento článok. Dozviete sa že PYRAMÍDA nie je MLM.
Dlho som rozmýšľal ako napísať článok, pretože je toho ešte veľmi veľa čo by ste o práci z domu mali vedieť a na čo si dávať pozor. A veľmi dobrý podnet mi priniesol článok v Hospodárskych novinách. Ide o firmu AUTO-REKLAMA, ktorá Vám ponúka možnosť zarobiť si až 7 tis. korún mesačne len tým, že na Vaše auto si necháte nalepiť reklamu. Ale pozor. Nejde o reklamu typu: "DORMEO - najlepšie matrace" alebo "Nakupujte jedine v TESCU", ale ide o prezentáciu len jednej a tej istej firmy a to AUTO-REKLAMA. To sa zdalo nejednému človeku zvláštne.
A teda každý, kto sa trochu nad týmto systémom zamyslí si asi položí otázku: Odkiaľ berie AUTO-REKLAMA financie na vyplatenie svojich klientov, ktorí si na svoje auto nechali nalepiť túto nechutnú reklamu? No rozumného vysvetlenia niet. Začnete si uvedomovať že niečo nie je v poriadku asi až vtedy, ak sa dozviete že vstupný poplatok je 25-tisíc korún. A dokonca ak nemáte auto, stačí 10% z jeho ceny aby ste ho získali. No nie je to úžasné? No.. ako uvádza hnonline.sk asi nie.
Rozsiahli článok o tomto pyramídovom systéme nájdete v Hospodárskych novinách, alebo na ich stránke. Tiež je tu zaujímavý blog o tejto firme.
Na svete je a bude množstvo ľudí, ktorí sa za cenu okradnutia druhých chcú dostať na vrchol. Je však na nás či dokážeme rozlíšiť podvodné od tých skutočných, legálnych firiem. S týmto rozlišovaním je to problém, pretože si stále ľudia mýlia pojmy MLM systém a PYRAMÍDA. A práve v tomto článku sa pokúsim vysvetliť podstatný rozdiel týchto dvoch systémov.
MLM ( multi level marketing ) - sprostredkovanie tovaru, služby zákazníkovi od danej firmy, spoločnosti cez Vás, resp cez Vášho referenta.

PYRAMÍDA - Hľadanie vždy nových klientov, za účelom získať od nich peniaze.


PYRAMÍDA - vysvetlenie k obrázku
Máme majiteľa firmy, ten si nájde a zamestná riaditeľa, ktorému stanoví pevný plat. Riaditeľ si nájde a zamestná za pevný plat manažérov. Manažéri nájdu zamestnancov na predajniach za pevne stanovený plat. 

Firma prosperuje, zamestnanci dostávajú pevne stanovený plat každý mesiac. Povedzme, že raz za rok im majiteľ dá prémiu, aby sme to osladili. 

Podstata celého vysvetlenia je ten, že nezáleží na tom koľko má zisk firma, zamestnanec vždy dostane iba stanovený plat, prípadne prémiu a majiteľ firmy si ponecháva celý zvyšok výnosu (zisku). Na rozvoji firmy sa podieľa len majiteľ a tým aj určuje koľko do firmy investuje. 


MLM - vysvetlenie predaja chleba v dedine pomocou tohto systému
Pekár upiekol chlieb s nákladmi 0,50 € (eur) (múka, voda, energia, atď. ). Obchodu ho predá za 0,80€  eur, teda jeho zisk je 0,30€ eur. Obchod si stanoví cenu 2,00 € avšak nemôže chlieb predať a preto vymyslí MLM systém. Ľudí, ktorí si chcú zarobiť je veľa a preto sa ľahko nájde niekto kto bude chlieb ponúkať zákazníkom aj mimo obchodu. Ten niekto je sprostredkovateľ. Ten chlieb ponúka za 2€ eurá  s tým, že ak sa mu chlieb podarí predať dostane od obchodu províziu 0,50€ eur. Tento systém už však smeruje trochu k Affiliate. Teda sprostredkovaniu tovaru a služieb.

Ale to čo robí MLM naozaj úspešným a obľúbeným je práve to, že hľadáte ľudí pod seba (Referalov), ktorí uskutočňujú tento predaj. A z ich predaja profitujete aj Vy! A to je podstata MLM. Teda ak nájdete aktívneho sprostredkovateľa, zarábate bez práce. Vysvetlenie je na obrázku nižšie.

MLM systém je úplne jednoduchý a stačí ak si pozorne preštudujete obrázky. Nie je potrebné hľadať skryté fígle. V jednoduchosti je totiž sila.


zdroj: Jakub Barabas + internet

google-site-verification=VeuUWgz6_Vt0pojx2hOkzwMVqlx8dAswawnfpJsDnGc