google-site-verification=XA0Zvouxw1tMlNb4pQApN6DIhXMdR-3LVmAp3T8sRbw

Prvý novomanželský tanec plus rodičovský tanec. Ako si vybrať Vašu skladbu?

02.10.2021

Ahoj budúca nevesta. čoraz viackrát sa stretávam s otázkou hlavne na internete ,, Dievčatá, nevesty čo to už máte za sebou, akú skladbu ste mali ako prvý tanec, tanec rodičovský?? 

Tak si to poďme trošku rozobrať na drobné. 

V prvom rade si treba uvedomiť prečo sa to volá práve ,, PRVÝ MLADOMANŽELSKÝ TANEC,, ? Už z názvu vyplýva to, že je to tanec, ktorý je ako prvý tanec po uzavretí manželstva ,,VÁŠHO,, milá nevesta a ženích. Čiže mala by to byť skladba ktorá vystihuje práve Vás dvoch. Mala by to byť skladba buď pri ktorej ste sa zoznámili, alebo ste si prvý krát spolu zatancovali slaďák a keď už nič z toho tak je ešte možnosť prvého milovania.  Pokiaľ si nedokážete vybrať ani z jednej kategórie tak je množstvo skladieb, ktoré sa určite páčia práve Tebe. Dokonca už viackrát som vyrábal aj hudobný mix pre mladomanželov, na ktorý si potom vytvorili svoju vlastnú choreografiu. A najnovšie som začal ako starejší aj pri príchode na parket pred prvým tancom využívať choreografiu, ktorá nabudí aj svadobných hostí. 

Minulosť: V minulosti sa ako prvý mladomanželský tanec tancoval výslovne valčík buď klasický pri tradičnej folklórnej svadbe ,alebo aj Viedenský valčík. Darmo vtedy s tým nebol žiadny problém, lebo väčšina ľudí chodila na tanečnú, aby získali tanečný základ. Neskôr začala byť už rýchlejšia doba a hlavne po roku 1989 nastala veľká zmena aj pri mladomanželských tancoch. Začali sa čoraz viac používať rôzne slaďáky a ako som už aj spomínať tak aj hudobné mixi. 

Tým som chcel hlavne povedať, že vyberte si svoju skladbu, ktorá vystihuje Vás a nie druhých. Každý má inú skladbu a iný štýl ktorý sa páči. Niekomu slaďák, niekomu rýchla vec, niekomu hudobný mix, niekomu dokonca rock, house, dance a podobne. 

Zoberme si takú situáciu a spytala by si sa mňa milá nevesta teraz ako bežného človeka nie starejšieho, či DJa a ja by som odpovedal, mne sa páči housquake, Jay dee, DJ Dado, prípadne Tiesto, Prodigy a čo teraz by si si vybrala to iste čo by som si ja vybral ako prvý tanec??? No asi nie asi by sa Ti to nepáčilo, lebo možná takú hudbu ani nepočúvaš. A takto by sa dalo pokračovať aj pri iných možnostiach čo ponúkajú iní ľudia na fórach a fb stránkach. 

Svadobný tanec rodičovský : Tu netreba ani veľa uvažovať a filozofovať. Pri rodičovskom tanci je voľba jasná akýkoľvek slaďák alebo valčík a hotovo. 

 

Záverom Vám predsa len ponúknem pár skladieb :

01. svadobný deň                                              11. Piesen pre Michaelu

 02. Zázrak lásky                                                12. Láska je dar  

 03. Ked dievca v biielom zavoji                         13. Hymnus na lásku

 04. Dnes a naveky                                             14. MOI Láskou Spojení

 05. Držím pevne Tvoju dlaň                               15. Ty a ja

06. Čo nás čaká                                                   16. Pán Boh im pomáhaj!

07. Svadobná                                                       17. Naš

08. Dovoľ mi blízko dnes stáť                              18. Svadobná

 09. Premeň ma                                                   19. Požehnaná láska

 10. Chváľte, chváľte, chváľte meno Pánovo         20. BLIŽŠIE
  

ďalšie skladby sú: https://www.pianista.sk/Clanok/najziadanejsie-svadobne-piesne-roku-2020


Viac o tom ako zvládnuť bez stresu sa môžeš dočítať v mojom E-booku, ktorý si môžeš zadarmo stiahnuť. Odkaz máš pod týmto odstavcom. Stačí sa zadarmo zaregistrovať. 

google-site-verification=VeuUWgz6_Vt0pojx2hOkzwMVqlx8dAswawnfpJsDnGc